sierpnia 31, 2017

Atypowy - nowy, wciągający serial Netflixa

Dzisiaj kilka słów na temat genialnego serialu Atypowy produkcji Netflix, który zachwycił mnie na tyle, że w jeden dzień obejrzałam wszystkie odcinki. A teraz z niecierpliwością wyczekuję za drugi sezon i mam nadzieję, że się pojawi!


Atypowy - nowy serial Netflixa

Sam - atypowy młodzieniec 

"Atypowy" to historia osiemnastoletniego Sama, który znacznie różni się od swoich rówieśników, bo cierpi na autyzm. Przez to ma trudności w nawiązywaniu relacji z innymi, jest trochę takim wyrzutkiem, ale pragnie to zmienić. Chce się zakochać, mieć dziewczynę, wieść normalne życie. Co z tego wyniknie? Jak poradzi sobie z nowymi wyzwaniami?

"Atypowy" to historia z pozoru zwykłej rodziny, której pewnej nietypowości nadaje właśnie Sam. Można zobaczyć, jak wygląda ich codzienne życie, z jakimi trudnościami czasami się spotykają, jakie dylematy mają. Matka Sama jest nadopiekuńcza, swoim zachowaniem wręcz osacza syna, przeżywa z nim jego własne życie. Tak naprawdę to nie widzi siebie w innej roli niż matki, dzieci są dla niej wszystkim.
Bardzo spodobały mi się relacje Sama z jego siostrą Casey, które są po prostu dobre. Aż chciałoby się mieć takie rodzeństwo. Aczkolwiek żal mi jej, bo mimo wszystkich sukcesów sportowych, które odnosi, jest przez swoich rodziców często niedoceniana, pozostaje w cieniu brata. Koniecznie muszę też wspomnieć o przyjacielu Sama, Zahidzie, który jest po prostu genialny i przezabawny! Uwielbiam go!


Czy warto obejrzeć "Atypowego"?

Cieszę się, że takie seriale powstają. Cieszę się, że o autyzmie zaczyna się mówić, że pokazuje się osoby chore w prawdziwym świetle, czyli jako ludzi niezwykle inteligentnych, wrażliwych, wyjątkowych i zasługujących na normalne traktowanie. Jako ludzi, którzy odnajdują się w świecie; normalnie żyją, pracują, tworzą związki. Warto obejrzeć "Atypowego", by poznać punkt widzenia osoby chorej, jej postrzeganie świata, by zobaczyć, z jakimi trudnościami musi się mierzyć, że to, co dla zdrowej osoby często jest formalnością, to dla osoby z autyzmem może stanowić prawdziwe wyzwanie.

"Atypowy" to serial zrobiony z humorem. Niby zwyczajna historia o nastolatku, ale wciąga okrutnie! Mimo poruszanej tematyki, jest to serial, który dostarcza rozrywki, w żadnym razie nie przytłacza jakimiś skomplikowanymi terminami medycznymi.

Jeśli jeszcze się wahacie, to wspomnę, że serial ma na chwilę obecną tylko jeden sezon i 8 krótkich odcinków, więc nie zajmie dużo czasu.:)

Zwiastun:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 W codzienność , Blogger